OMAtreener Eva-Liis: "Julgen kõikidele naistele südamele panna - kui sangpommid, siis suured!"

OMAtreener Eva-Liis on alati seisnud naiste võimendamise eest ja on OMAklubis kaasas olnud paljude toredate naiste teekonnal tervema, tugevama ja veel kaunima enese poole. Hiljuti jagas Eva-Liis ka mõtteid oma Instagrami kontol, miks naised peaksid jõutreeningutega tegelema. 
"Naiste hulgas on siiani levinud hirm, et jõutreening ehk suuremate raskustega treenimine muudab suureks ja mehelikuks. Mehelikkuse ja naiselikkuse tähendus tänapäevases kontekstis on muidugi vaieldav, kuid ma ei pea sugugi tabuks, et mõned naised eelistavad olla nii ja teised naa.

Sellegipoolest on piisava lihasmassi olemasolu nii naistele kui meestele hea tervise säilitamise eesmärgil ülioluline. Ja seda eriti ajas, sest me kõik vananeme ja vananemisega käivad kaasas teatud protsessid, mis muudavad meie tervise hapramaks.

Eriti tundlikud on sellele naised, keda teatud eluetapil östrogeeni langedes võib tabada märkimisväärne lihasmassi vähenemine. Ja selliste muutuste ulatust võib piisava lihasmassi olemasolu otseselt mõjutada. Lisaks, aitavad lihased reguleerida meie treeningvälist ainevahetust, omavad toetavat funktsiooni luudele ja liigestele, mõjutavad veresuhkrutaset, veresoonkonda jne jne. Jõutreeningu kasutegureid on palju.

Mina ise olen jõusaalis regulaarselt treeninud viimased 6 aastat. Enne seda väisasin 13ndast eluaastast saadik erinevaid rühmatreeninguid. Paraku sellel ajal polnud see päris samaväärne, mida jõusaalis tegema hakkasin. Just lihasmassi seisukohast.

Korralikud raskused julgustas mulle kätte andma jõutreeningute treener ja personaaltreenerite koolitus. Ning tänaseks on teadlik jõutreening omanud minu jaoks eelnevast väga suurt vahet.

Korralikud kangi raskused, kettad, sangpommid jm RAUD pole mind “suureks” veel teinud (ma ise arvan), kuid kehakoostis on kindlasti selgemat progressi näidanud (lisaks psühholoogilistele aspektidele jpm).

Ehk teisisõnu - julgen kõikidele naistele südamele panna, või kasvõi end pisut teema olulisusega rohkem kurssi viia!"
Soovitame minna ja tutvuda Eva-Liisi Instagrami kontoga, pane follow ja saad ka edaspidi toredaid motiveerivaid mõtteteri lugeda!
Muide, huvitavat infot Eva-Liisi kohta saad ka meie kodulehelt.
Kui soovid Eva-Liisi trenne proovida, siis tule temaga tasuta esimesele kohtumisele ja/või külasta tema väikese grupi treeninguid.
Eelmine
JOOKSURÕÕM tunnid Maarjaga
Järgmine
OMAklubi 7. sünnipäev ja galerii

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: